Основні тенденції змін споживацького попиту на ринку продовольчої роздрібної торгівлі України

Середня сума чеку зросла на 16%

На думку експертів ринку продовольчого роздробу, провідною тенденцією галузі у поточному році є переорієнтація споживачів на дисконтні формати. З одного боку, це обумовлено проблемами фінансового характеру, від яких у даний час потерпає більшість населення. Однак, з іншого, є підстави вважати, що у споживацькому середовищі почалися певні зміни – поширюється свого роду тренд мінімізаторства. Покупець стає обережнішим та заощадливішим у виборі товару, але при цьому намагається отримати максимум якості за мінімальні ціну.

Завдяки розробленій маркетинговій стратегії Корпорація «АТБ» не лише не втратила покупців, а й спромоглася збільшити їх кількість. Дослідження компанії свідчать, що спостерігається тенденція зростання кількості товарів у чеку, при цьому зростає середня вартість товару з урахуванням інфляції. Здійснений аналіз продемонстрував, що від квітня 2017 року до квітня 2018 року зростання купівельного попиту у натуральному та грошовому еквіваленті склало 6% та 5% відповідно, також на 16% зросла середня сума чеку.

Позитивним сигналом є також присутність тенденції певного зростання частки товарів середнього сегменту цін у загальному товарообігу мережі «АТБ». Усе це так чи інакше впливає на загальний товарообіг підприємства, що позначається на сумі сплати податків та зборів, динаміці розвитку.

У 2017 році товарообіг торговельної мережі «АТБ» на 37% перевищив показники 2016 року, склавши близько 80,2 млрд грн (з ПДВ). Загальна сума відрахувань податків та зборів групою компаній «АТБ» склала понад 6,5 млрд грн, що на 30,3% більше, ніж у 2016 році. Така тенденція зберігається і в поточному році.

Водночас Корпорація «АТБ» продовжує інтенсивно нарощувати свою торговельну мережу, збільшивши майже вдвічі темпи введення в дію нових дискаунтерів. Від початку 2018 року компанія вже відкрила 41 новий магазин, тоді як за весь 2017 рік було відкрито 78. Таким чином, на даний час в Україні працює 951 торговельна точка ритейлору у 246 населених пунктах країни. Компанія продовжує міцно утримувати лідерські позиції в торговельній галузі України.