ТОВ «АТБ-маркет» - підприємство корпорації «АТБ» - найбільша мережа України, що динамічно розвивається.
Початок роздрібної мережі «АТБ» було покладено в 1993 році у єдине підприємство шести гастрономів міста Дніпропетровськ. Свою назву, «АТБ-маркет», підприємство отримало від абревіатури «АгроТехБізнес» у 1998 году, і з тих часів усі магазини АТБ працюють під єдиним брендом та у моноформаті.
За 25 років підприємство виросло в найбільшу роздрібну мережу національного масштабу. На початок 2020 року, торговельна мережа «АТБ» налічувала 1077 магазинів в 274 населених пунктів 24 областей України та продовжує демонструвати високі темпи зростання. Науково виважені підходи до розробці маркетингової стратегії, логістиці, до контролю якості продовольчих товарів та до обслуговування клієнтів забезпечили підприємству лідерські позиції у торгової галузі країни, як по кількості покупців, так й по товарообігу та податковим витратам.
Щоденно в магазинах мережі «АТБ» здійснюють покупки понад 4 млн. українців. За підсумками 2019 року товарообіг мережі склав 126,8 млрд. грн. «АТБ-Маркет» – найбільший роботодавець: сьогодні на підприємстві працюють понад 55 тисяч осіб. Співробітники, які займають адміністративні посади та ті, хто працює у торговельної мережі, отримали професійну підготовку в учбових центрах компанії.
Націленість на результат, розвиток професійних якостей, дотримання корпоративних норм та високий рівень відповідальності кожного співробітника уможливлюють досягнення місії підприємства – забезпечення населення України якісними харчовими продуктами та непродовольчими товарами першої необхідності за мінімальними цінами.
ТОВ «АТБ-МАРКЕТ» – підприємство, що представляє суспільний інтерес та складає фінансову звітність відповідно до міжнародних стандартів бухгалтерського обліку.
Назва «АТБ-Маркет» походить від абревіатури підприємства «АгроТехБізнес», яке дало початок розвитку корпорації «АТБ». Підприємство було зареєстровано у місті Дніпропетровськ у 1998 році.
Початок роздрібної мережі «АТБ» було покладено в 1993 році, яка складалася з шести гастрономів у місті Дніпропетровськ.
Магазини радянського формату були реорганізовані в мережу маркетів самообслуговування у форматі «дискаунтер». Асортимент був скорочений до 800 позицій, ціни – мінімальні. «АТБ» стає найбюджетнішим маркетом, у порівнянні із сусідніми магазинами.
«АТБ» розширює асортимент спочатку до 2500, потім до 3500 позицій. Запроваджується єдиний стандарт – площа 800 кв. м і 10 кас.
Для зниження витрат приміщення викуповують, а не беруть в оренду. «АТБ» активно освоює невеликі міста, в яких не представлені інші великі мережі. У цей же час починається розвиток логістичних центрів. Єдиний склад «АТБ» переобладнюють у сучасний розподільний центр, прописують оптимальні маршрути від центру до магазинів і жорсткий графік розвезення товарів. Витрати на логістику зменшуються у 2,5 рази.
АТБ-Маркет відкриває по 30-50 магазинів в рік в східних, центральних і південних регіонах.
За часів кризи, коли більшість великих рітейлерів скорочують кількість торговельних точок і ведуть важкі переговори з кредиторами, «АТБ» відкриває більше 200 магазинів. спрацювала формула успіху дискаунтера. У 2010-му прибуток «АТБ» досяг 10,8 млрд . гривень. Порівняно з 2008 роком її валовий прибуток зріс в 2,5 рази – до 2 млрд. гривень.
Чи не прості часи всеукраїнська мережа «АТБ» переживає у 2013-2014 роках. У першому півріччі 2014 року, коли на Сході України почалися військові дії і значна частина територій перейшла під контроль окупантів, компанія закрила 152 магазини та розподільчий центр.
У зв'язку з окупацією Криму, визнаною світовою спільнотою у Резолюції Генасамблеї ООН від 19.12.2016 року, компанія закрила на півострові 59 магазинів та розподільчий центр.
Збитки Корпорації «АТБ» склали понад 7 млрд. гривень.
Торгова мережа «АТБ» активно нарощує своє присутність в Західному регіоні України. Продовольчі дискаунтери «АТБ» успішно вписалися в торговельну інфраструктуру Львівської області. Корпорація придбала 17 торгових об'єктів мережі «Барвінок» і вже в лютому 2016 року ці магазини почали роботу під вивіскою «АТБ».
Крім Західної України «АТБ-Маркет» продовжує активно освоювати ринок Одеської області. На сьогодні показники товарообігу в цьому регіоні перевищили прогнози компанії.
Розвиваючи ВТМ, компанія формує ексклюзивний асортимент, а також цінову конкурентну перевагу. Покупці торговельної мережі «АТБ» заощаджують 10-20% коштів, купуючи якісну продукцію ВТМ дешевше, ніж аналогічний брендований товар.